kontrola fot. policja

Szamotuły: 3 promile alkoholu – i wsiadł za kierownicę. Motocykla!

Dwa zdarzenia drogowe – oba groźne i oba pod wpływem alkoholu. Szamotulscy policjanci mieli pracowity początek lipca.

1 lipca około godziny 20.15, dyżurny szamotulskiej policji otrzymał zgłoszenie o „dachowaniu” samochodu w Podpniewkach. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 33-letnia mieszkanka gminy Pniewy zjechała na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, uszkadzając przy tym słup telekomunikacyjny oraz drzewo. Po sprawdzeniu stanu jej trzeźwości, okazało się, iż ma 0,78 mg/l alkoholu w organizmie. W tym przypadku na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń – jednak i tak policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Mniej szczęścia miał kierujący motocyklem, który zderzył się z samochodem na trasie K-92 pomiędzy Podrzewiem a Chełmnem. Do zdarzenia doszło 2 lipca około godziny 20.50. 48-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, kierujący motocyklem marki Honda, najechał na tył jadącego przed nim samochodu marki Opel Vivaro, którym kierował mieszkaniec gminy Tarnowo Podgórne. Stan wskazywał na to, iż znajduje się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie alkosensorem nie pozostawiało wątpliwości. Okazało się, iż mężczyzna, w chwili badania miał aż 2,94 promila alkoholu w organizmie! A dodatkowo policjanci pracujący na miejscu ustalili, iż kierujący motocyklem nie miał uprawnień do kierowania pojazdem – bo mu je cofnięto…

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości podejrzewanym grozi kara więzienia, grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami. Za spowodowanie zdarzeń drogowych oraz kierowanie bez wymaganych uprawnień – grzywna. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

KPP Szamotuły, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze