policja fot. Sławek Wąchała

Sytuacja kryzysowa w Koninie. Ojciec zmarłego: “Skończcie z tym”

Sytuacja w Koninie po śmierci 21-letniego Adama C. jest coraz bardziej napięta. Wczoraj grupa osób zaatakowała komendę w mieście.

21-letni Adam C. został zastrzelony 14 listopada 2019 roku. Policjanci chcieli wylegitymować go oraz dwóch 15-latków z którymi przebywał. Mężczyzna zaczął uciekać i… tutaj są różne wersje zdarzeń. Skończyło się użyciem broni przez policję i śmiercią mężczyzny. Przy jego ciele znaleziono nożyczki oraz woreczek z białym proszkiem, który okazał się być pochodna amfetaminy.

W miejscu w którym Adam C. został zastrzelony pojawiają się mieszkańcy Konina, żeby zapalić znicze. Część z nich jest przekonana, że wersja podana przez policję nie jest prawdziwa, a w rzeczywistości wyglądało to całkowicie inaczej. Sytuacja z dnia na dzień robiła się coraz bardziej napięta.

Wczoraj doszło do pierwszych zamieszek. Grupa mieszkańców Konina udała się pod komendę, gdzie protestowała przeciwko brutalności policji. W pewnym momencie w stronę policjantów poleciały m.in. butelki. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych, cztery osoby zostały zatrzymane, a na miejsce zaczęto ściągać policjantów z innych regionów Wielkopolski.

Władze miasta apelują o opanowanie w tej sytuacji. Przed komendą policji pojawili się natomiast uzbrojeni funkcjonariusze, którzy teraz cały czas pilnują wejścia. Jest też armatka wodna. O zaprzestanie działań wymierzonych w policję prosi ojciec zmarłego Adama C. – To, co robicie, naprawdę przeszkadza i dla dobra syna proszę: skończcie z tym – mówił w rozmowie z TVN24.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie Prokuratura Regionalna w Łodzi. Początkowo sprawą mieli się zająć prokuratorzy z Konina, ale decyzją prokuratora krajowego zostało ono przeniesione.

Policjant, który postrzelił Adama C., ze względu na zły stan psychiczny przebywa obecnie w szpitalu. Jego przesłuchanie do tej pory nie było możliwe.

Dodaj komentarz

avatar