Świeżo upieczony doktor na UAM. Ma 83 lata!

Ignacy Skrzypek fot. archiwum prywatne Ignacego Skrzypka

„Dzieje muzealnictwa na Pomorzu Zachodnim do roku 1945” – taki tytuł nosi praca doktorska 83-letniego Ignacego Skrzypka, najstarszego doktoranta Wydziału Historii UAM. Świeżo upieczony doktor obronił się 10 stycznia na UAM.

Doktor Ignacy Skrzypek z wykształcenia jest historykiem, ale z zamiłowania archeologiem i do czasu przejścia na emeryturę był przez wiele lat kierownikiem Działu Archeologicznego Muzeum w Koszalinie. Jego druga pasją jest regionalistyka i dzieje pomorskiego muzealnictwa. Jest znany i bardzo ceniony w środowisku badaczy dziejów Pomorza Zachodniego i tamtejszych muzealników.

Obu tym pasjom 83-letni doktorant poświęcił swoją pracę doktorską, noszącą tytuł „Dzieje muzealnictwa na Pomorzu Zachodnim do roku 1945”. To też efekt wieloletnich badań prowadzonych przez niego w tym zakresie.

Praca została obroniona „śpiewająco”, a obronie przewodniczył prof. Przemysław Matusik, który serdecznie pogratulował świeżo upieczonemu doktorowi. Powinszowania złożyła też prof. Bogumiła Kaniewska, rektora UAM.
„Wielkie gratulacje!” – napisała na swoim profilu społecznościowym na FB, linkując zdjęcia z obrony. – „Bardzo się cieszę, że również seniorzy odnajdują swoje miejsce na naszym Uniwersytecie i rozwijają się naukowo”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: