Święty Mikołaj z Rovaniemi odwiedził Poznań! (ZDJĘCIA)

wizyta św. Mikołaja z Rovaniemi fot. MPK

Przejażdżka zabytkowym tramwajem, gromada Elfów do pomocy i gorące powitanie przez najmłodszych poznaniaków. Święty Mikołaj, którzy przyjechał do stolicy Wielkopolski z Rovaniemi w Laponii, nie mógł narzekać na przyjęcie.

Dzięki konsulowi honorowemu Finlandii w Poznaniu świętego Mikołaja, który przyleciał specjalnie z Rovaniemi, od godziny 11.30 do 13.00 można było spotkać na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Około godz. 14.00 natomiast spotkał się z całym tłumem małych poznaniaków przy dawnej zajezdni Gajowa, a wspomagał go dzielnie święty Mikołaj z MPK.

Dzieci z ogromnym zachwytem i bardzo gorąco powitały świętego Mikołaja, co sprawiło mu widoczną przyjemność – a po tej wizycie święty ruszył w dalszy objazd miasta. Ponieważ jednak śniegu, jak widać, w Poznaniu akurat zabrakło, to podróżował nie saniami zaprzężonymi w renifery, ale zabytkowym tramwajem, który udostępniło mu MPK Poznań. Honory domu czynił sam prezes Krzysztof Dostatni i to on wręczył Mikołajowi pamiątkowy prezent na zakończenie wizyty.

Święty Mikołaj zostanie w Poznaniu jeszcze do niedzieli – 11 grudnia będzie go można spotkać na Rynku Łazarskim (godz. 16.00-17.00) oraz na pl. Wolności (godz. 17.30-18.30).

Podziel się:

Ostatnio dodane: