Światowy Kongres Historyków odbędzie się w Poznaniu. “To dzięki temu, że miasto ma bardzo europejski wizerunek”

Podziel się!

XXIII Międzynarodowy Kongres Nauk Historycznych odbędzie się w Poznaniu. – Wykorzystamy tę szansę, aby wypromować Poznań i Polskę – zapewnił Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta.

Wydarzenie odbywa się co pięć lat w różnych częściach świata. Impreza, która zostanie zorganizowana w 2020 roku odwiedzi stolicę Wielkopolski. – Światowy Kongres Historyczny to znakomity przykład rosnącej specjalizacji Poznania w turystyce biznesowej. Dzięki tego rodzaju wydarzeniom zyskujemy niezbędną renomę i w efekcie z roku na rok będziemy gościć jeszcze więcej wydarzeń z najwyższej półki… To dzięki temu, że miasto ma bardzo europejski, międzynarodowy wizerunek. – uważa Jan Mazurczak, prezes PLOT.

Reklama

– Uzyskanie prawa organizacji kongresu jest niezwykłym wyróżnieniem, a jednocześnie dużym wyzwaniem dla naszego miasta. Wykorzystamy tę szansę, aby wypromować Poznań i Polskę – zapewnił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Nasze miasto, jako kolebka polskiej państwowości i świadek kluczowych wydarzeń w historii Polski to doskonałe miejsce na organizację takiego wydarzenia. Dziś, po 30 latach transformacji ustrojowej, przywitamy światowych liderów myśli humanistycznej jako miasto otwarte i miejsce wymiany odważnych poglądów.

Kongres odbędzie się pomiędzy 23, a 29 sierpnia 2020 roku. Podczas jego trwania odbędzie się ponad 100 paneli tematycznych, sesji i dyskusji. Kongresowi mają również towarzyszyć Międzynarodowe Targi Książki Historycznej. – Dla poznańskiego środowiska naukowego kongres będzie wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy z najwybitniejszymi przedstawicielami nauk historycznych z całego świata – wyjaśnił prof. Andrzej Lesicki, Rektor UAM. – Dzięki temu wydarzeniu będziemy mieć możliwość zaprezentowania Poznania jako ważnego ośrodka badań historycznych. Zadbamy o najwyższy poziom organizacji Kongresu, ponieważ jest to także istotny aspekt umiędzynarodowienia naszej uczelni.

Reklama

mat. pras. / SS

 


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar
Reklama