Światełko do Nieba na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (ZDJĘCIA)

Światełko do Nieba WOŚP fot. K. Adamska

Tradycyjna Tytka z Glancem, czyli poznańskie Światełko do Nieba punktualnie o godzinie 20.00 zakończyło 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nad MTP rozbłysło morze światełek z czerwonym serduszkiem.

Światełko do Nieba ma różną postać w różnych miastach, bo coraz więcej z nich odchodzi od fajerwerków ze względu na spokój i bezpieczeństwo domowych zwierząt, które bardzo źle znoszą huki i fajerwerki.

W Poznaniu już od kilku lat ma postać Tytki z Glancem, czyli białych torebek ozdobionych czerwonym orkiestrowym serduszkiem, które włożone na latarkę lub telefon komórkowy z tą funkcją. Widok podświetlonych serduszek podniesionych w górę punktualnie o 20.00 jak zwykle wywołał magiczny efekt.

Światełko do Nieba to kulminacyjny moment każdego finału WOŚP, podczas którego – jak mówi Jurek Owsiak – wszyscy, którym bliskie są idee Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wysłali światło w stronę nieba i Dobrych Aniołów. W Poznaniu zazwyczaj poprzedza je cykl koncertów: 29 stycznia wystąpili Golden Life, Peja, NANGA, Vain Train, Lock Down oraz Organek.

Podziel się:

Ostatnio dodane: