Stobnica: Decyzja w sprawie zamku jeszcze nie zapadła

Decyzja w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji starosty obornickiego dotyczącej pozwolenia na budowę obiektu w Stobnicy zapadnie do 30 października – poinformowało biuro prasowe wojewody wielkopolskiego.

Sprawa jest przedłużana już drugi raz – we wrześniu wojewoda poinformował, że ze względu na jej złożoność przedłuża postępowanie do 9 października. Uznał wówczas, że strony postępowania muszą mieć więcej czasu na zapoznanie się z zebranym materiałem.

Przypomnijmy, że chodzi o obiekt hotelowy nad jeziorem w Stobnicy niedaleko Obornik, który z racji rozmiarów zwany jest zamkiem. Został zbudowany na obszarze chronionym Natura 2000, gdzie budować nie wolno, a wniosek o zbadanie sprawy złożył do wojewody prokurator okręgowy po serii stwierdzonych nieprawidłowości przy wydawaniu pozwoleń na tę budowę i zatrzymaniu siedmiu osób.

Wojewoda 14 sierpnia zawiadomił o wszczęciu postępowania w tej sprawie – a 4 września zawiadomił strony postępowania administracyjnego o możliwości zapoznania się ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Okazało się jednak, że czasu nie wystarczyło i ponownie trzeba było przedłużyć postępowanie.

„Na obecnym etapie postępowania nie jest możliwe określenie ostatecznego wyniku – decyzja zostanie wydana do końca października” – poinformowało biuro prasowe wojewody.

WUW, el

Podziel się: