sobota, 24 lutego, 2024

Starszy mężczyzna w lodowatej wodzie. Funkcjonariusze ruszyli na pomoc, ratując mu życie

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych KPP otrzymali zgłoszenie, że w wodzie Wrześnicy leży mężczyzna. Funkcjonariusze ruszyli na pomoc, ratując mu życie. Temperatura jego ciała wynosiła tylko 29 stopni!

Do incydentu doszło 1 stycznia, a policjanci otrzymali informację o godzinie 9.00 rano – przechodzień przechodząc przez most na ulicy Daszyńskiego we Wrześni zauważył wystającą głowę mężczyzny i wezwał policję.

“Z uwagi na panującą temperaturę na dworze to zgłoszenie wymagało podjęcia natychmiastowej reakcji ze strony policjantów” – informuje Komenda Powiatowa Policji we Wrześni. – “I tak też na szczęście się stało. Mundurowi natychmiast wyciągnęli z zimnej wody zauważonego starszego mężczyznę, który leżał na plecach z głową uniesioną ostatkiem sił nad taflą wody. Po wyciągnięciu na brzeg 62-latek był dość mocno wyziębiony i nie było możliwości nawiązania z nim logicznego kontaktu. Dzielnicowi podjęli próbę ogrzania mężczyzny poprzez nakrycie go folią życia, a także ułożyli mieszkańca Wrześni w pozycji bezpiecznej”.

Funkcjonariusze wezwali też pogotowie, a ratownicy medyczni przewieźli 62-latka do Szpitala Powiatowego we Wrześni. Można powiedzieć, że przypadkowy przechodzień, który wezwał policję, oraz policjanci, którzy go wyciągnęli z lodowatej wody, uratowali mu życie – po sprawdzeniu temperatury ciała okazało się, że wynosiła ona tylko 29 stopni Celsjusza. Jeszcze kilkanaście minut w wodzie, a na ratunek byłoby już za późno.

Źródło: KPP Września
Strona głównaWrześniaStarszy mężczyzna w lodowatej wodzie. Funkcjonariusze ruszyli na pomoc, ratując mu życie