Środa Wielkopolska: Pracodawca Ukrainki Oksany wciąż bez wyroku

sąd
Jędrzej C. przedsiębiorca spod Środy Wielkopolskiej, który dwa lata temu porzucił chorą pracownicę z Ukrainy na ławce zamiast udzielić jej pomocy, nadal nie usłyszał wyroku.

Przypomnijmy: Oksana wraz z siostrą przyjechały do Polski do pracy. Znalazły zatrudnienie w firmie Jędrzeja C., przy pakowaniu warzyw. 8 stycznia 2018 roku Oksana źle się poczuła i zaczęła narzekać na nadciśnienie. Jej siostra poszła do biura poprosić o pomoc, ale zamiast pogotowia przyjechał Jędrzej C., zapakował je do samochodu i zaczął wozić po Środzie Wielkopolskiej, by w końcu zostawić na ławce w parku. Kazał im się nie przyznawać, że u niego pracują, tylko powiedzieć, że były na zakupach i Oksana źle się poczuła, a on im tylko pomagał.

Okazało się, że Oksana dostała udaru i trafiła do szpitala. Jej pracodawcy prokuratura postawiła zarzut narażenia na utratę życia lub zdrowia kobiety. Jednak sąd rejonowy w Środzie Wielkopolskiej warunkowo umorzył postępowanie wobec Jędrzeja C. na dwa lata. Bo przyznał się do popełnionych czynów, wyraził skruchę i opłacił leczenie Oksany, chciał też dobrowolnie poddać się karze – pół roku w zawieszeniu na dwa lata i grzywna 2400 zł.

Jednak prokuratura nie zgodziła się na takie rozwiązanie i podczas dzisiejszej rozprawy w średzkim sądzie zaproponowała surowszy wyrok: rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz 50 tys. zł grzywny.

Kolejna rozprawę zaplanowano na marzec i być może wtedy już zapadnie wyrok.

el

Podziel się: