wypadek 3 Środa Wlkp. fot. policja

Środa Wielkopolska: Doprowadziła do zderzenia z pociągiem i… poszła do domu

59-letnia kierująca wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy w Sulęcinku, zderzyła się z pociągiem i… poszła do domu. Na szczęście w wyniku wypadku nikt nie został ranny.

Kwadrans po 9 rano 6 stycznia oficer dyżurny policji w Środzie Wlkp. otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sulęcinek. Na miejscu okazało się, że kierująca pojazdem 59-letnia mieszkanka gminy Krzykosy nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy, gdzie zderzyła się z pociągiem.

Po zderzeniu kobieta zostawiła samochód i poszła do domu, gdzie ją znaleźli funkcjonariusze. Zbadali tam jej stan trzeźwości. Okazało się, że kobieta ma w organizmie 0,62 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na okoliczności zdarzenia, mundurowi przewieźli ją do szpitala, gdzie pobrano jej krew do badań, w celu ustalenia czy w chwili prowadzenia pojazdu znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Maszynista prowadzący lokomotywę był trzeźwy. On jak i pasażerowie podróżujący pociągiem nie doznali obrażeń ciała. O godzinie 10.10 policjanci uruchomili możliwości przejazdu jednym torem. Godzinę później przywrócono ruch dwutorowy.

Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp.

KPP Środa Wielkopolska, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze