Środa Wielkopolska fot. UM Środa Wlkp

Środa: Miała być podwyżka. Ale burmistrz poprosił radnych o obniżkę pensji

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami średzcy radni musieli uchwalić podwyżkę pensji dla burmistrza. Planowali podnieść mu ją do 20 tys. zł, ale nie zgodził się na to… sam burmistrz. Poprosił o najniższą możliwą podwyżkę.

Nowe przepisy zobowiązują samorządy do podwyżek wynagrodzeń dla włodarzy miast i gmin. Średzcy radni chcieli w związku z tym podnieść pensję burmistrza Piotra Mielocha z obecnych 11 tys. zł do ponad 20 tys.

Ale burmistrz się nie zgodził. Stwierdził, że skoro przepisy nakazują tę podwyżkę, to niech ona będzie najniższa z możliwych. Burmistrz wyjaśnił, że sytuacja gospodarcza i zewnętrzna jest trudna i czułby się źle, gdyby miał otrzymać tak wysoką podwyżkę. Ponieważ jednak, zgodnie z przepisami nie może jej nie otrzymać, poprosił o najniższą z możliwych.

Zgodnie z życzeniem burmistrza radni uchwalili najniższą podwyżkę, co oznacza, że jego pensja wzrosła do 16 100 zł. Piotr Mieloch zrezygnował więc z 4 tysięcy złotych, bo mógłby zarabiać 20 tysięcy. Warto dodać, że radni Środy Wielkopolskiej także sobie nie podnieśli diet, choć mieli taką możliwość.

Źródło: Radio Poznań

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze