Sprzedaż Warty Poznań unieważniona. DD12 Lab nie jest już właścicielem pakietu akcji

Warta Poznań - sztuczne oświetlenie na stadionie fot. Sławek Wąchała

Przejęcie Warty Poznań przez spółkę DD12 Lab zostało unieważnione – poinformował klub. Właścicielem większościowego pakietu akcji Warty Poznań jest więc znów Bartłomiej Farjaszewski. Dlaczego umowa została unieważniona?

Przypomnijmy, że do podpisania umowy między Wartą Poznań a DD12 Lab doszło na początku sierpnia 2022 roku. Spółka stała się wówczas nowym większościowym udziałowcem Warty Poznań, zapowiedziała też doinwestowanie i przyciągnięcie biznesu do klubu oraz jego dalszy rozwój.

„Jednym z elementów transakcji była umowa sponsoringowa pomiędzy Wartą Poznań a firmą Space Digital Group Sp. z o.o” – informuje Warta Poznań. – „Niestety, do dziś umowa ta nie została zrealizowana. W tej sytuacji władze klubu zostały zmuszone do podjęcia decyzji o uznaniu transakcji przejęcia Warty Poznań przez spółkę DD12 Lab za niebyłą. Od lutego 2023 roku pakiet większościowy akcji Warty Poznań znów jest więc w rękach Bartłomieja Farjaszewskiego, który był właścicielem „Zielonych” od sierpnia 2018 roku – przejął klub w I lidze, i w krótkim czasie wprowadził do Ekstraklasy”.

Warta Poznań gra w Ekstraklasie trzeci sezon z rzędu, a władze klubu rozpoczęły poszukiwania kolejnych inwestorów chcących wesprzeć budowę i rozwój nowoczesnego klubu piłkarskiego. Nowoczesnego – ponieważ Warta Poznań poza grą w Ekstraklasie angażuje się także w działania pozasportowe: wspiera i organizuje akcje ekologiczne, walkę z wykluczeniami czy działanie na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: