Spacer z poetami. Poznań Poetów zaprasza!

Marcinkowskiego Kozia schody hiszpańskie fot. CK Zamek

Ryszard Krynicki, Edward Pasewicz czy Szczepan Kopyt będą czytać swoje wiersze – a wszystko to w czasie spaceru po Starym Mieście. Festiwal Poznań Poetów zaprasza na spacer z poetami. Także tymi, którzy tu kiedyś mieszkali.

Spacer rozpocznie się przy synagodze na skwerze Rabina Akiwy Egera, a spacerowicze odwiedzą też słynne „hiszpańskie schody” między Marcinkowskiego i Kozią, Centrum Kultury Zamek i kilka innych interesujących miejsc.

– Jarosław Iwaszkiewicz ważny dla siebie i poezji wiersz napisał, czekając na naprawę auta w obskurnym warsztacie na Garbarach, w pobliżu kamienicy, w której mieszkał Ryszard Danecki, bard Garbar i Barbar – wylicza Joanna Przygońska, koordynatorka festiwalu Poznań Poetów. – Mickiewicz i Słowacki swoje kwatery w Poznaniu wybierali po przeciwnych stronach Starego Miasta. A dla współczesnych poetów Poznań też jest ważny, zapisany nie tylko na kartach życiorysu ale także stronach tomików. Ryszard Krynicki, Roman Chojnacki, Szczepan Kopyt, Joanna Roszak, Zofia Grabowska – Andrijew i Edward Pasewicz, czytać będą swoje wiersze, być może te wcześniej zaplanowane albo spontanicznie wybrane podczas przechadzki, oddające ducha miejsca. Literacki spacer pozwoli pokazać inny wymiar naszego miasta. Naszego, bo przewodnicy – poeci i poetki są (lub byli) związani z Poznaniem. To będzie okazja do rozmowy, ale przede wszystkim – wysłuchania wierszy.

Spacer z poetami rozpocznie się 20 maja o godz. 15.00 przy synagodze na ul. Wronieckiej, a zakończy w Centrum Kultury Zamek. Trasa liczy około 2 km, czas trwania około 1,5 godz., a współprzewodnikiem w rozkopanym centrum będzie staromiejski radny Tomasz Dworek.

Podziel się:

Ostatnio dodane: