Śnieżycowy Jar zaprasza w weekend!

Śnieżycowy Jar 2022 fot. S. Wąchała

„Śnieżyca wiosenna wciąż kwitnie, a my udostępniamy wstęp do rezerwatu w dniach 12-13 marca dla odwiedzających” – poinformowało Nadleśnictwo Łopuchówko. I prosi o zapoznanie się z zasadami wstępu do rezerwatu.

Przypomnijmy, że ze względu na położenie rezerwatu na terenie Poligonu Wojskowego Biedrusko, przez cały rok obowiązuje tam zakaz wstępu – z wyjątkiem tych weekendów, gdy kwitnie śnieżyca wiosenna, o ile wojsko w tym czasie nie prowadzi ćwiczeń.

Kwiaty można było podziwiać już w miniony weekend, ale to jeszcze nie była pełnia kwitnienia. W ten weekend powinno ich być znacznie więcej. „Mamy również potwierdzenie z CSWLąd w Poznaniu, że w najbliższy weekend na poligonie nie będą prowadzone ćwiczenia zagrażające odwiedzającym rezerwat” – informuje nadleśnictwo.

„Dla wszystkich turystów, którzy zdecydują się wybrać do rezerwatu pojazdami, istnieją trzy parkingi w następujących lokalizacjach: od strony Uchorowa, przy lesie; (5 km), we wsi Starczanowo, (4,8 km) i przy lesie od strony wsi Szymankowo (4,9 km)” – podaje nadleśnictwo. – „Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe zaparkowanie swojego pojazdu, tak aby bezwzględnie możliwy był przejazd innych użytkowników drogi w tym służb ratunkowych”.

Dodatkowy parking znajduje się w lesie, w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki prowadzącej do wyjścia z rezerwatu, ale jest on przeznaczony wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami. Na ten parking można dojechać od strony Szymankowa drogą gruntową.

Na ścieżce turystycznej w rezerwacie „Śnieżycowy Jar” w tym roku także obowiązuje ruch jednokierunkowy ze względu na pandemię koronawirusa. Dlatego wejście do rezerwatu możliwe jest wyłącznie od jego południowej części. Kierunek dotarcia do wejścia oraz kierunek ruchu w samym rezerwacie są odpowiednio i czytelnie oznakowane.

Podziel się:

Źródło: Nadleśnictwo Łopuchówko