Słupca: Szedł i… kopał w lusterka samochodów

policjant fot. policja

18-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego idąc ulicą Kopernika, kopał w lusterka zaparkowanych tam samochodów, uszkadzając kilka z nich. Grozi mu grzywna albo areszt – zależy od decyzji sądu.

Zdarzenie miało miejsce na początku sierpnia – mieszkanka Słupcy powiadomiła wówczas policję, że ktoś urwał boczne lusterko jej samochodu zaparkowanego właśnie przy ulicy Kopernika. Zazwyczaj dość trudno ustalić sprawców takich działań, jednak w tym przypadku w rozwiązaniu sprawy pomogło nagranie z monitoringu, bo kamera nagrała jedno z wykroczeń.

Na nagraniu wyraźnie widać, jak przechodzący obok samochodu mężczyzna kopie nogą w lusterko. Posiadając nagranie, policjanci bez trudu ustalili, kim jest sprawca, i to już następnego dnia po zgłoszeniu wykroczenia. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego.

Funkcjonariusze udowodnili również, że ten sam mężczyzna jeszcze dwukrotnie uszkodził samochody – w efekcie usłyszał trzy zarzuty z art. 124 Kodeksu Wykroczeń. 18-latek przyznał się do spowodowania zniszczeń. O karze zadecyduje sąd: mężczyzna może otrzymać karę grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: