wojewoda Łukasz Mikołajczyk, powiat słupecki fot. WUW

Słupca: Nowa oczyszczalnia ścieków nad jeziorem Powidzkim. I nowe drogi

Czystsze jezioro i Powidzki Park Krajobrazowy, nie mówiąc już o wygodzie mieszkańców. W miejscowości Ługi powstanie nowa oczyszczalnia ścieków, która uzyskała 11 992 000 zł dofinansowania z budżetu państwa.

Umowę w tej sprawie oraz dwóch kolejnych inwestycji podpisał we wtorek wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podczas swojej wizyty w powiecie słupeckim.

Inwestycja w miejscowości Ługi ma być realizowana w latach 2021-2023, a jej całkowity szacunkowy koszt realizacji ma wynieść 14 990 000,00 złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa stanowi 80 procent planowanych kwalifikowanych kosztów zadania.

Budowa oczyszczalni ma charakter strategiczny, a jej realizacja jest niezbędna dla rozwoju obszarów wojskowych. Inwestycja ograniczy również negatywne oddziaływanie na środowisko i wpłynie niewątpliwie na wzrost zainteresowania wypoczynkiem na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Kolejne dwie inwestycje, które uzyskały dofinansowanie z budżetu państwa to rozbudowa szpitala powiatowego w Słupcy i planowana budowa ścieżki rowerowej Giewartów – Kosewo.

Wartość dofinansowania zakupu sprzętu operacyjnego dla SP ZOZ w Słupcy wyniosła 1 mln zł. Pieniądze wyasygnowane z rezerwy premiera pozwolą na doposażenie bloków: operacyjnego oraz porodowego szpitala.

W trakcie wizyty w powiecie słupeckim wojewoda Łukasz Mikołajczyk uczestniczył w oddaniu do użytku drogi powiatowej w kierunku Budzisławia (powiat koniński), wyremontowanej dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Wojewoda odwiedził także 33. Bazę Lotnictwa Transportowego im. pułkownika pilota Wiktora Pniewskiego oraz złożył kwiaty przy obelisku upamiętniającym Powstańców Wielkopolskich wraz z przedstawicielami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Towarzystwa Przyjaciół Powidza.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze