Skrajnie zagłodzone psy odebrane właścicielowi. Sprawą zajmuje się policja

uratowany pies fot. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt Help Animals

Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals podjęło interwencję wobec właściciela dwóch psów. „Na miejscu znajdował się skrajnie zagłodzony pies, który nie był w stanie sam wyjść z budy” – napisali wstrząśnięci wolontariusze w mediach społecznościowych.

Tragedia wydarzyła się w jednej z podkaliskich wsi. Wolontariusz stowarzyszenia otrzymała informację, że na jednej z posesji przebywa umierający pies. Ale to, co zastała na miejscu, przekroczyło jej najśmielsze wyobrażenia…
„Na miejscu znajdował się skrajnie zagłodzony pies, który nie był w stanie sam wyjść z budy” – relacjonują działacze stowarzyszenia. – „Był tak słaby, że nie mógł utrzymać głowy. Drugi psiak, przy budzie, także wychudzony. Bulwersujący jest fakt, że „opiekun” przyznał, że pies jest chory, ale sam z tego wyjdzie, jak to miało już miejsce jakiś czas temu. Charlie, takie imię o nas dostał, został zabrany w stanie zagrożenia życia. Również odebraliśmy towarzyszkę jego niedoli – Tinkę”.

Stowarzyszenie zgłosiło sprawę na policję, która już zajmuje się tematem, a sami zadbali o uratowane psy. Zwierzęta zostały przebadane przez weterynarza – okazało się, że wyniki badań nie wskazują na żadne choroby, które mogłyby doprowadzić do takiego stanu psów.

Stowarzyszenie zaapelowało o pomoc dla obu psów – pomagać można przez jego profil na Facebooku. Pierwsze puszki z dobrą karmą, środki na pchły i ubranka już wpłynęły.

Podziel się:

Ostatnio dodane: