Siedemnastolatek podejrzany o podpalenie mężczyzny usłyszał zarzuty

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu fot. L. Łada

Usiłowanie spowodowania ciężkich obrażeń ciała oraz spowodowanie oparzeń drugiego stopnia oraz grożenie świadkowi zajścia, żeby nie składał zeznań – takie zarzuty usłyszał 17-latek, podejrzany o podpalenie mężczyzny.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 4 maja. Na obrzeżach Pobiedzisk został znaleziony 44-letni mężczyzna, z poparzeniami 2. i 3. stopnia na nogach i plecach – oraz 3,5 promilami alkoholu w organizmie. Był nieprzytomny.

Policjanci rozpoczęli dochodzenie w tej sprawie – i ustalili, że wcześniej mężczyzna spotkał się z czterema nastolatkami: trzema w wieku 15 lat i jednym w wieku 17 lat. Funkcjonariusze sprawdzili monitoring, rozmawiali ze świadkami i z ich ustaleń wynikało, że 17-latek oblał pijanego mężczyznę łatwopalną substancją, a następnie podpalił.

Dzięki szybkiemu udzieleniu pomocy poparzonego udało się uratować i trafił do szpitala w Gnieźnie. Jego stan nadal jest uważany za poważny. Jak podaje Radio Poznań, 17-latek usłyszał dwa zarzuty: jeden to usiłowanie spowodowania ciężkich obrażeń ciała zagrażających życiu i zdrowiu oraz spowodowanie lekkich obrażeń ciała w postaci oparzeń drugiego stopnia 25 procent powierzchni ciała w okolicach klatki piersiowej, lewej kończyny dolnej, prawej kończyny dolnej, a drugi to groźby wobec świadka, by nie składał zeznań na temat tego zdarzenia. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu złożyła także wniosek o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: