Scena nad Rusałką: “Mosty”, czyli zespół z potencjałem i Kamil Hussein, który roztańczył publiczność (ZDJĘCIA)

Mosty Scena nad Rusałką fot. Sławek Wąchała

Młodzi poznaniacy, czyli zespół “Mosty”, który już wydał debiutancką EPkę oraz Kamil Hussein ze swoją “Mandalą”, która roztańczyła widownię. Dwa sierpniowe koncerty na Scenie nad Rusałką były naprawdę godne uwagi.

“Mosty” to grupa młodych ludzi z Poznania, a ich muzyka, jak twierdzą, to połączenie indie rocka i jangle popu, ale nie brakuje też twórczyń przekształceń muzyki, która dla nich jest już klasyką. Widzowie mogli usłyszeć w bardzo ciekawej aranżacji bardzo popularny w latach 80. ubiegłego wieku utwór zespołu Dead Or Alive “You Spin Me Round”. Lata 80. i 90 ubiegłego wieku wróciły w odświeżonej i oryginalnej formie w repertuarze “Mostów”- ale wokal i perkusja wymagają jeszcze solidnego dopracowania.

Po “Mostach” wystąpił Kamil Hussein, artysta o polsko-syryjskich korzeniach, który swoją muzykę nazywa popową i taneczną – ale zdecydowanie jest w niej znacznie więcej. W muzyce wpadającej w ucho było słychać fascynację latami 80. i 90., a zwłaszcza ówczesnym instrumentarium, pojawiały się klimaty disco, ale bardzo ciekawie i twórczo przetworzone, do tego fantastyczny, dobrze ustawiony głos i dobre teksty – wszystko to stworzyło klimat, który spodobał się publiczności, a jego utwór “Mandala” porwał wszystkich do tańca. To był świetny koncert i powinien trwać co najmniej o godzinę dłużej – widownia też była tego zdania…

Scena nad Rusałką zaprasza na dwa koncerty jeszcze 24 sierpnia – i będą to ostatnie koncerty tego lata. Wystąpią o 19.00 Ptakova, czyli Natalia Ptak, polska wokalistka, producentka muzyczna, kompozytorka i autorka tekstów, a o 21.00 Misia Furtak, muzyczka, autorka i aktywistka, nagrodzona Paszportem Polityki razem z zespołem Très.B.

Podziel się: