SabroSon w Blue Note

SabroSon to zespół wykonujący żywiołową muzykę latynoską. Iż, Michał Obrębski i Przemysław Sledziuha Śledź wprowadzą z kolei nastrój liryczno-awangardowy. 28 maja warto się wybrać do Blue Note.

Muzyka SabroSon pochodzi ze słonecznych plaż Veracruz, najbardziej rytmicznego miejsca Meksyku. SabroSon to dosłownie “Dźwięk ze smakiem”. Nazwa zespołu nawiązuje do tego, że przepisy na ich muzykę są tak samo smaczne jak kuchnia z Veracruz, której podstawą są limonka, kolendra i około stu odmian chilli. Veracruz to także miejsce, w którym afrykańscy niewolnicy zamienili bębny na gitary, a folklor z Czarnego Lądu połączył się ze śpiewem andaluzyjskich Cyganów i tańcami rytualnymi Azteków.

Owoc tego melanżu kulturowego nosi nazwę Son Jarocho, a najgorętsza fiesta, podczas której kultywuje się taniec, śpiew i wspólną grę, to fandango. Roman Mendez (Meksyk), Jorge Merida (Chile) i Michał Obrębski (Polska) i Marcin Felczyński (Polska) przenoszą ten rytuał celebracji życia w nowy wymiar muzyczny, gdzie folklor z Puebla pulsuje w rytmie karaibskich metropolii, rockowych riffów i jazzowych improwizacji.

Zespół IŻ powstał w roku 2017 w Poznaniu z inicjatywy gitarzysty Przemysława Sledziuha Śledzia i wokalistki Magdy Mechagodzilli Nowakowskiej. Z ich wieloletniej współpracy zrodziła się idea rozszerzenia składu. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli, zawodowy perkusista – Bartek Krawczak oraz przyjaciel i pasjonat gitary basowej, Wojtek Gałecki. W wyniku wspólnej pracy zostały zaaranżowane w nowy sposób istniejące już utwory, nabierając nowego, wyjątkowego brzmienia. Twórczość zespołu to przede wszystkim autorskie kompozycje z własnymi tekstami. Ich muzykę można zakwalifikować do nurtu liryczno-awangardowego.

Koncert rozpocznie się o 20:00.

mat. pras., el

Podziel się:

Ostatnio dodane: