Rusza Szanta Claus Festiwal

Będą koncerty szant, wystawa fotografii i oczywiście konkurs muzyczny. Już po raz trzynasty poznańscy żeglarze zapraszają na swoje muzyczne święto.

Festiwalowe wydarzenia rozpoczynamy w piątek 7 grudnia. W Ośrodku kultury Żeglarskiej i Marynistycznej WOZŻ przy ul. Wodnej 8/9 otworzymy wystawę ze zdjęciami i pamiątkami z jednych z najtrudniejszych regat samotników w Europie – „Bitwy o Gotland”. Kpt. Witold Małecki uczestniczył w nich już po raz trzeci, a w 2018 roku zajął 1 miejsce w ORC i chętnie opowie o swoich doświadczeniach.

O godz. 20.00 restauracja Pióro Feniksa na Starym Rynku 77 symbolicznie zmieni się w Tawernę Festiwalową ZĘZA. A jak tawerna, to i biesiada! O odpowiednią oprawę muzyczną zadbają Jakub Paluszkiewicz – piosenki Jakuba oraz Kamil Badzioch i przyjaciele, czyli morski desant z Trójmiasta.

Bardzo ciekawym punktem festiwalu będzie przegląd konkursowy w sobotę 8 grudnia. W sali koncertowej Poznańskiej Szkoły Muzycznej konkurować będą amatorskie zespoły szantowe z całej Polski. Warto wspomnieć, że grupy i soliści, którzy wygrywali poprzednie edycje, bardzo dobrze radzą sobie na rodzimej scenie szantowej, dołączając do grona znanych i lubianych wykonawców z kręgu żeglarskich brzmień. Zapraszamy od godz. 12.00.

Po emocjach konkursowych zaprosimy poznaniaków od godz. 19.00 na koncert główny, podczas którego wystąpią zespoły: Cztery Refy, The Nierobbers, Grupa Trzymająca Ster, Jan i Klan, Marta Śliwa wraz z premierowym materiałem z drugiej płyty, zatytułowanej „Kokosowa Wyspa” oraz laureaci konkursu. Zapowiada się nie lada gratka dla miłośników żeglarskich brzmień!

Bilety: 33 zł – 53 zł. Można je dostać w Centrum Informacji Miejskiej Poznań przy ul. Ratajczaka 44 oraz na www.bilety24.pl.

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu www.szantaclaus.org oraz profilu FB Szanta Claus Festiwal.

Podziel się: