Ruchy katolickie idą na wojnę z LGBT?

Zakaz wdrażania w Polsce “nowinek społecznych i politycznych” wcześniej niż po 200 latach obserwacji ich skutków na Zachodzie. To pomysł organizacji katolickich na walkę mniejszościami seksualnymi.

Jak informuje “Rzeczpospolita”, wśród podobnych pomysłów jest też zakaz osiedlania się w Polsce mniejszości narodowych, jeśli mają wiele dzieci, bo to mogłoby grozić wynarodowianiem Polaków.

Kolejny projekt, autorstwa uczestników V Kongresu Rodzin w Krzeszowie na Dolnym Śląsku proponuje usunięcie przepisów, które “naruszają konstytucyjną definicję małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety”, “zmniejszają ochronę dzieci przed demoralizacją” i służą “nadawaniu uprawnień środowiskom LGBT”. Chodzi m.in. o wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej, ratyfikowanej w 2015 r. przez Polskę. Drugi postulat to zmiana w ustawie o prawie prywatnym międzynarodowym przez dodanie przepisu mówiącego, że “małżeństwem w rozumieniu niniejszej ustawy jest tylko związek kobiety i mężczyzn”. Bardzo interesująca jest też petycja proponująca “objęcie prawną ochroną płci genetycznej człowieka oraz jego prawa do niezakłóconego rozwoju osobowego, zgodnie z naturalną dynamiką rozwoju osobowości”.

Pomysłów na takie akty prawne jest znacznie więcej i są one masowo wysyłane do sejmowej Komisji do Spraw Petycji. Niektóre są adresowane do Kancelarii Prezydenta i do senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Rzeczpospolita, el

11
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Grzegorz Borys
Gość
Grzegorz Borys

Katolicy i ich tzw. pasterze znów wkraczają w ten okres dziejów, gdy dzielą i antagonizują, szerzą nienawiść i wymyślają coś, co nie istnieje…

Eliza
Gość
Eliza

Jak na razie to LGBT szerzy nienawiść pod płaszczykiem tolerancji i dodatkowo atakuje Kościół..

Ewa Maria Zaradna
Gość
Ewa Maria Zaradna

niech oni zajmą się swoim kościołem i odpi.. się od ludzi żyjących w Europie XXI wieku i nie chcących wracać do średniowiecza

Polka
Gość
Polka

Raczej to wy odp…się z tymi.marszami i nachalnością ,nowoczesność to LGBT chyba żart , to deprawacja i obrzydliwość każdy normalny człowiek tak.myśli.

Irena
Gość
Irena

Zajmij się lepiej swoją córką

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Fajny artykuł . Taki nie za mądry i dzielący ludzi .

Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

Typowy dla tego profilu

ES
Gość
ES

To wejdź na profil Lewacki i wypad stąd .😁

Mariusz Do
Gość
Mariusz Do

nie za mądre to są postulaty, będą kasę wydawać na badanie genetyczne aby, aby ją chronić? Niech wrócą najpierw do szkoły 🙂

Eli
Gość
Eli

Bzdury jakieś wypisujesz a ty idź do psychiatry

Maciej Guzikowski
Gość
Maciej Guzikowski

Najwyższy czas aby zacząć bronić się przed tą tęczową zarazą!!!