piątek, 23 lutego, 2024

Rozpoczęcie przebudowy infrastruktury drogowej w centrum Poznania. Będą utrudnienia dla kierowców

Od nadchodzącego poniedziałku, mieszkańcy miasta mogą spodziewać się istotnych zmian w organizacji ruchu w okolicach skrzyżowania ulic Młyńskiej i Solnej. W związku z pracami nad nową ścieżką rowerową oraz modernizacją przejść dla pieszych, ruch drogowy w tym obszarze zostanie ograniczony, a przechodnie będą musieli korzystać z przejść tymczasowych.

W ramach inwestycji mającej na celu poprawę infrastruktury dla rowerzystów i pieszych, planowane jest wprowadzenie nowego przejazdu rowerowego przez ulicę Solną przy ulicy Młyńskiej. To początek szerszego projektu, który obejmuje także budowę ścieżki dla cyklistów wzdłuż ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej.

W związku z przystąpieniem do przebudowy chodników i tworzeniem ścieżki rowerowej po zachodniej stronie ul. Młyńskiej, od poniedziałku, 5 lutego, wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w ruchu. Jezdnia na odcinku ulicy Młyńskiej zostanie zawężona, a chodnik w tym rejonie będzie zajęty przez wykonawcę robót. Mieszkańcy będą kierowani na specjalnie wydzielone i oznakowane trasy, które będą dostosowywane do postępu prac.

Dodatkowo, prace budowlane będą realizowane wzdłuż południowej części ul. Solnej przy skrzyżowaniu z ul. Młyńską. W tym rejonie również należy spodziewać się czasowych utrudnień zarówno dla pieszych, jak i dla kierujących pojazdami. Władze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i uważne śledzenie tymczasowego oznakowania, które ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo i płynność ruchu podczas trwania prac.

Przebudowa skrzyżowania i okolicznych dróg to część większego planu modernizacji infrastruktury miejskiej, mającego na celu ułatwienie poruszania się po mieście zarówno rowerzystom, jak i pieszym. Inwestycja ta ma również na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: PIM / UMP
Strona głównaPoznańRozpoczęcie przebudowy infrastruktury drogowej w centrum Poznania. Będą utrudnienia dla kierowców