Rezerwy Lecha Poznań mogą awansować na zaplecze Ekstraklasy

Poznań Stadion Miejski fot. Sławek Wąchała

Gdzieś w cieniu sukcesów pierwszego zespołu, swój mały sukces zanotowały też rezerwy Lecha Poznań, które cały czas walczą o możliwość zagrania na zapleczu Ekstraklasy.

Podczas gdy pierwszy zespół Lecha Poznań przyciągał uwagę kibiców walcząc o mistrzostwo Polski, rezerwy „Kolejorza” gromadziły kolejne punkty w II lidze (trzeci poziom rozgrywek w Polsce). Robiły to na tyle konkretnie, że teraz poznaniacy mają szansę zagrać w barażach o awans na zaplecze ekstraklasy.

Wszystko zależy od ostatniego spotkania sezonu. Lech II Poznań zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Żeby zagrać w barażach, lechici muszą to spotkanie wygrać. Warto zaznaczyć, że rywal jest na pierwszym miejscu w tabeli i już zagwarantował sobie awans.

– Bardzo nas cieszy, że po mistrzostwie zdobytym przed tygodniem przez pierwszą drużynę Lecha Poznań także jego rezerwy stają przed szansą na niemałe osiągnięcie. To zespół, który jeszcze w ubiegłym sezonie do końca był zamieszany w walkę o utrzymanie, a teraz już jego cele są zgoła odmienne. To wiele mówi o ostatnim roku w wykonaniu tych piłkarzy, którym należą się spore wyrazy uznania. Liczymy na to, że wykonają bardzo trudny, ale i przy tym ostatni krok na drodze ku barażom – skomentował sukces drugiego zespołu w rozmowie z oficjalną stroną Lecha Maciej Henszel, rzecznik „Kolejorza”.

Kibiców z Poznania ucieszy wiadomość, że spotkanie to będzie transmitowane przez TVP Sport (również w internecie). Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 12.30.

Źródło: lechpoznan.pl