Remonty w Poznaniu. Gdzie trzeba uważać?

roboty drogowe fot. ZDM

Zmiana organizacji ruchu na ul. Modrzejewskiej, utrudnienia na Knapowskiego i ruch wahadłowy, oraz prace na Wojska Polskiego, Niestachowskiej, Przybyszewskiego i Strzeszyńskiej. W tych miejscach 18 lipca kierowcy w Poznaniu muszą szczególnie uważać.

Zakład Robót Drogowych 18 lipca prowadzi prace między innymi na ulicach Wojska Polskiego, Niestachowskiej i Przybyszewskiego, a także w rejonie skrzyżowania ulic Dąbrowskiego i Polskiej. Nadal trwa remont nawierzchni na ul. Strzeszyńskiej, co także wiąże się z utrudnieniami w ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują od 18 lipca na ul. Heleny Modrzejewskiej – zmiana polega na całkowitym zamknięciu jezdni ul. Miastkowskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Modrzejewskiej. Objazd możliwy będzie ulicami Makuszyńskiego, Brzechwy i Złotowską. Wprowadzenie zmiany pozwoli wykonawcy na kontynuację robót budowlanych, których efektem ma być nowa nawierzchnia jezdni, wygodny chodnik, odwodnienie pasa drogowego oraz oświetlenie na ul. Modrzejewskiej, na odcinku od Miastkowskiej do skrzyżowania z ulicami Smoka Wawelskiego i Kornela Makuszyńskiego.

Na utrudnienia kierowcy muszą się nastawić także na ul. Knapowskiego. Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, od 18 do 31 lipca 2023 r., w związku z budową przyłącza sieci cieplnej do budynku przy ul. Knapowskiego 30 zwężana będzie jezdnia i chodnik. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji, ale w pobliżu skrzyżowania z ul. Dmowskiego może być wprowadzony ruch wahadłowy sterowany ręcznie. W rejonie prac obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Podziel się: