Kierowcy oraz piesi w Poznaniu muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu 8 lipca 2026. W wielu punktach miasta zaplanowano zarówno duże prace przy nawierzchni, jak i mniejsze działania konserwacyjne.
Główne odcinki w remoncie
Ekipy z Zakładu Robót Drogowych skupią się na odnowieniu nawierzchni w dwóch istotnych lokalizacjach. Jedna z nich to ulica Starołęcka, gdzie roboty będą prowadzone między skrzyżowaniem z ulicą Św. Antoniego a przejazdem kolejowym.
Drugim ważnym punktem jest ulica Browarna. Tam prace obejmą fragment od posesji nr 4 aż do skrzyżowania z ulicą Sędziwoja.
Drobne naprawy i wyrównywanie dróg
W wielu innych miejscach miasta zaplanowano usuwanie dziur w asfalcie oraz bieżącą konserwację. Działania te zostaną przeprowadzone na ulicach:
- Piłsudskiego,
- Wiatracznej,
- Sosnowej,
- Św. Czesława,
- Ku Dębinie,
- Krzywej,
- Drużynowej,
- Wolsztyńskiej,
- Maszynowej.
Dodatkowo w rejonie Kiekrza zapowiedziano prace z wykorzystaniem równiarki, która ma wyrównać powierzchnię drogi.