Remont na trasie Pestki w Poznaniu idzie pełną parą! Pojawiła się podbijarka

nowe tory na trasie PST fot. MPK

Na odcinku od Mostu Teatralnego do ulicy Słowiańskiej pojawiła się podbijarka – co oznacza, że prace idą zgodnie z harmonogramem, jak zapewnił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. I dołączył film, żeby pokazać, jak idą prace.

„Podbijarka nowego torowiska na modernizowanej trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na odcinku od Teatralki do Słowiańskiej już w akcji” – napisał na swoim profilu społecznościowym. – „Prace idą zgodnie z harmonogramem, także na drugim etapie – od Słowiańskiej w stronę os.Sobieskiego. Zdajemy sobie sprawę, jak trasa PST jest ważna dla mieszkańców północnej części miasta, dlatego najpóźniej w styczniu przywrócony zostanie ruch dla pasażerów między Teatralką a ul. Słowiańską, a pod koniec maja na pozostałym odcinku”.

Zastępca prezydenta przypomniał też, że trasa PST nie była remontowana przez 25 lat, więc wymagała już naprawdę gruntownej modernizacji dla bezpieczeństwa pasażerów. Władze miasta starały się też skoordynować jej remont z zakończeniem budowy linii tramwajowej na Naramowice, by mieszkańcom północnych dzielnic Poznania było choć trochę lżej dojeżdżać do centrum.

Byle do stycznia! Wtedy, jak obiecuje zastępca prezydenta, tramwaj na trasie PST pojedzie z prędkością nawet 70 km na godzinę!

https://www.facebook.com/wisniewskimariusz78/videos/1891536284527417/

Podziel się:

Ostatnio dodane: