Razem chce, żeby edukacja seksualna pojawiła się w szkołach

Partia „Razem” wyszła dzisiaj z postulatem wprowadzenia edukacji seksualnej do poznańskich szkół. „Ludzie nie wiedzą w jaki sposób uprawiać seks w sposób bezpieczny.”

– Jest naprawdę źle – zaczęła Dorota Koszal, z partii Razem. – Wszystkie badania pokazują, że Polacy nie mają pojęcia o własnej seksualności. Zadziwiająca ilość nastolatków nie wie nawet jak dochodzi do zapłodnienia. Ludzie nie wiedzą w jaki sposób uprawiać seks w sposób bezpieczny. Dlatego postulujemy wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach.

Temat rozwinął jej partyjny kolega, Jakub Skurzyński: – Nie może być tak, że Kościół jeden czy drugi, narzuca swoją ideologię. Chcemy, żeby edukacja seksualna była świecka i rzetelna! 

Partia „Razem” uważa, że finansowaniem całego pomysłu powinien się zająć sejmik wojewódzki. – Chcemy, żeby sejmik wojewódzki wziął odpowiedzialność za to, żeby młodzież była świadoma – podkreślił Skurzyński. Dopytany o ewentualne koszty programu podał przykład Łodzi, gdzie cykl zajęć dla 400 uczniów kosztował 30 tysięcy złotych.