Radosław Matuszczak, były wicemistrz Polski w motocrossie, nie żyje

znicz fot. K. Adamska

Powodem śmierci zawodnika były obrażenia, jakich doznał na torze motocrossowym w Mieścisku. Lekarzom nie udało się go uratować. O śmierci zawodnika poinformowali strażacy z OSP Mieścisko. „Radosław służył w ochotniczej straży pożarnej od wielu lat” – napisali.

Do wypadku na torze doszło w połowie marca – zawodnik natychmiast został zabrany do szpitala, jednak jego obrażenia okazały się zbyt poważne i lekarzom, mimo wysiłków, nie udało się go uratować. Zmarł 27 marca rano.

„Radosław służył w ochotniczej straży pożarnej od wielu lat” – napisali na swoim profilu strażacy z OSP Mieścisko. – „Jako druh, strażak – ratownik, naczelnik naszej jednostki wielokrotnie brał udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych, zawsze na najwyższym poziomie niósł pomoc zawsze tam, gdzie była ona potrzebna. Radku przekazałeś nam ogromną wiedzę, która zawsze była poparta Twoim doświadczeniem. Dzięki Twojemu zaangażowaniu mieszkańcy naszej Gminy mogli spać spokojnie. Poprzez Twoją obecności podczas nawet najtrudniejszych akcji nasi druhowie zachowywali spokój, ponieważ wiedzieli, że ty zawsze będziesz wiedział co robić. Byłeś filarem naszej jednostki i na zawsze Nim zostaniesz”

Pogrzeb Radosława Matuszczaka odbędzie się 5 kwietnia o godz. 11.00 w kościele w Mieścisku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: