Protest przy pomniku Powstańców Wielkopolskich. „Prezydentura minie, wstyd zostanie”

Protest podczas wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Poznaniu 27.12.2021 fot. Sławek Wąchała

„Prezydentura minie, wstyd zostanie”, „Narodzie, powstań” – takie hasła można było przeczytać na transparentach protestu Pokolenia KOD podczas głównych obchodów 103. rocznicy Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Adresatem był prezydent Andrzej Duda.

Prezydent RP jeszcze w listopadzie został zaproszony na uroczystości z okazji 103. rocznicy wybuchu powstania i przyjął zaproszenie.
„Jest to doskonały moment, abyśmy my – mieszkańcy miasta Poznania – przypomnieli mu, czego oczekujemy w związku z naszą walką o wolność słowa i prawo do rzetelnej, niezależnej informacji oraz w związku z tym, że na jego biurku na VETO czeka ustawa Lex TVN” – zapowiadali już kilka dni temu organizatorzy protestu.

Wprawdzie prezydent dziś ogłosił, że zawetował ustawę, jednak protestujący i tak ustawili się z hasłami podczas uroczystości. Bo prezydent tę konkretną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji zwaną lex TVN zawetował, ale to nie znaczy, że temat nie może wrócić, na przykład w lekko zmodyfikowanej formie, jak to się już innym aktom prawnym zdarzało. Dlatego na wszelki wypadek stanęli dziś przy pomniku Powstańców Wielkopolskich z tymi samymi banerami i hasłami, których używali podczas ostatniej manifestacji.

Podziel się:

Ostatnio dodane: