protest przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości fot. Karolina Adamska

Protest przed biurem PiS. Kretkowska: “Fanatyzm napędza brak reakcji”

Około 400 osób protestowało dzisiaj przed biurem Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu. Wszystko przez planowane zmiany w prawie.
Reklama

Do wyjścia na ulice poznaniaków i poznanianki zachęcił projekt ustawy, który trafił do Sejmu zakładający walkę z “demoralizacją i seksualizacją” dzieci. Protestujący obawiali się, że propozycje zmian w kodeksie karnym, które założono w projekcie ustawy, mogą doprowadzić do sytuacji kiedy odpowiedzialności karnej będą podlegali np. nauczyciele biologii. Podczas trwania protestu uczestnicy liczyli jeszcze, że projekt zostanie odrzucony, ale posłowie zdecydowali inaczej.

Reklama

Z racji tego, że większość w Sejmie ma Prawo i Sprawiedliwość to przed siedzibą tego ugrupowania odbyło się zgromadzenie. Termin trochę nietrafiony, ponieważ biuro w tym momencie było puste, a posłowie partii przebywali w Warszawie na obradach Sejmu.

Na miejscu natomiast pojawiły się osoby, które w ostatnich wyborach dostały się do parlamentu. Dwie Katarzyny – Kretkowska i Ueberhan, przekonywały protestujących, że mogą na nie liczyć. – Jedziemy do Sejmu, gdzie jest tyle fajnych i zdeterminowanych kobiet, że damy radę – mówiła Katarzyna Kretkowska. – Nie szukajmy w tym projekcie logiki. To odwracanie uwagi wyborców od wybryków PiS-u. Ustawa jest absurdalna, ale jest i jeżeli nie będziemy wychodzić na ulice i krzyczeć to takie rzeczy mogą przejść, ponieważ fanatyzm napędza brak reakcji.

Reklama

– Nadal możecie na mnie liczyć – przekonywała Katarzyna Ueberhan. – Sejm w którym przyjdzie mi sprawować mandat będzie niezwykle trudny, co widzę już teraz. To będzie Sejm zdominowany przez prawicowców: Prawo i Sprawiedliwość i Konfederację. To będzie Sejm wrogo nastawiony do kobiet i mniejszości, ale nie ma na to mojej zgody. Będę walczyć, protestować, a jeżeli mównica Sejmowa nie wystarczy to znowu wyjdę na ulicę i poproszę żebyście wyszli razem ze mną! Nie boję się wyjść i nie boję się walczyć o nasze prawa!

fot. Karolina Adamska

Podziel się!

11
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Jaroslaw Sassek
Gość
Jaroslaw Sassek

Brawo PIS

Roman Kubera
Gość
Roman Kubera

Jaroslaw Sassek, gratuluję światłości umysłu

Jaroslaw Sassek
Gość
Jaroslaw Sassek

Roman Kubera Bóg Honor Ojczyzna

Ewa Brorson Janowska
Gość
Ewa Brorson Janowska

Roman Kubera Tobie ta światłość umysł zablokowala

Robert Glowacki
Gość
Robert Glowacki

A miały być tysiące. Po co się osmieszają.

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

około – w przeblizeniu do 400 – fotki nie udało się zrobić? Gdyby jakąś stłuczkę sprowokowali, to więcej ludzi stałoby tam w korkach 😀

TenPoznan.pl - wiadomości oraz informacje z Poznania i Wielkopolski
Gość
TenPoznan.pl - wiadomości oraz informacje z Poznania i Wielkopolski

Jerzy Wróbel informacja o ilości protestujących do szacunkowe dane policji.

Roman Kubera
Gość
Roman Kubera

Jerzy Wróbel,gdyby protestowało tylko 10 osób, to też byłby ważny głos… rozumiem że Ty masz inne spojrzenie na problem, takie z pisowskim plusem na horyzoncie

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Śmieszne. Już 4 lata temu miało być upadek Polski i jakoś się trzymają nawet przy władzy. Ci protestujący mają takie same zdolności jak Schetyna. Brak jakichkolwiek sensownych argumentów i tylko straszą PiS…

Roman Kubera
Gość
Roman Kubera

Kuba Gorączkowski, na szczęście dobra wypracowane przez poprzednią ekipę były tak duże, że PiS nie dał rady tego zniszczyć ale kolejne 4 lata PiS-u zniszczą kraj.

Merberos Knightmare
Gość
Merberos Knightmare

Osób? Z tego co widziałem, to nie było tam żadnej osoby.