Protest przeciwko obowiązkowym szczepieniom w Poznaniu. Już 15 stycznia

Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała

„Przez sejm forsowany w niezwykłym pośpiechu jest projekt nr 1846 o segregacji i dyskryminacji każdego! W tym przymus szczepień! Mimo ogromnego społecznego sprzeciwu wyrażonego w wysłuchaniu publicznym!” – informują organizatorzy protestu.

Protest rozpocznie się 15 stycznia w samo południe na placu Bernardyńskim i będzie, jak informuje Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, „marszem o wolność ofiar NOP i systemu opieki medycznej”.
„Pora na bunt wszystkich miast” – napisała na swoim profilu na Facebooku. Organizatorzy twierdzą, że jak dotąd w zapowiedziało w nim udział 45 miast.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało wczoraj o 16 047 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju, a także o 153 zgonach z powodu koronawirusa i 270 z powodu koronawirusa i chorób współistniejących. Nadal w Polsce dominuje wariant Delta, choć diagnozowanych jest coraz więcej przypadków wariantu omikron, który ma odpowiadać za piątą falę koronawirusa, przewidywaną na przełom stycznia i lutego.

Ministerstwo poinformowało także, że wśród zmarłych z powodu koronawirusa 11,7 proc. stanowią osoby zaszczepione – od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką zanotowano 65 789 zgonów, a liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki to 7698.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Facebook