UMK fot. UMK

Profesor z uniwersytetu w Toruniu zawieszony. Za felieton o LGBT

“Gwałciciele okupujący nasze ulice”, “nieszczęśnicy, których dopadła tęczowa zaraza” i “obleśne, grube, wytatuowane baby”. takie sformułowania pojawiły się w felietonie prof. Aleksandra Nalaskowskiego z UMK. Władze uczelni zawiesiły go w obowiązkach nauczyciela akademickiego.

Rektor UMK, prof. Andrzej Tretyn, uznał, że sformułowania użyte przez profesora nie licują z godnością nauczyciela akademickiego, naruszają też prestiż samej uczelni. Dlatego postanowił zawiesić profesora w obowiązkach – zwłaszcza że to nie pierwszy kontrowersyjny tekst napisany przez profesora

Jak poinformował rzecznik prasowy uczelni, dr hab., Marcin Czyżniewski, w sprawie prof. Nalaskowskiego zostanie wszczęte postępowanie przez rzecznika dyscyplinarnego – tłumaczy rzecznik UMK dr hab. Marcin Czyżniewski.

Profesor Nalaskowski opublikował swój felieton w tygodniku “Sieci” i nosi on tytuł “Wędrowni gwałciciele”. Poza użytymi inwektywami profesor napisał w nim także, że owi “wędrowni gwałciciele” już dawno “zgwałcili Warszawę, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Niedawno brutalnie zdeflorowali Białystok”.

Jak informuje Radio Poznań, Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu planuje akcję w obronie toruńskiego naukowca. Zdaniem AKO opinia wyrażona przez profesora Nalaskowskiego nie przekracza ram felietonu,. A słowo “gwałciciele” jest tu użyte jako przenośnia mająca uzmysłowić opinii publicznej, że narzuca jej się przemocą wersję rzeczywistości kreowaną przez środowiska LGBT i w ten sposób niszczy tradycyjny system wartości.

UMK, Radio Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze