Prezydent Jaśkowiak podziękował bohaterskiemu kierowcy MPK

prezydent Jacek Jaśkowiak spotkał się z panem Tadeuszem fot. UMP

Pan Tadeusz, kierowca MPK, został dotkliwie pobity w październiku ubiegłego roku przez pijanych pasażerów autobusu linii nr 169, który wtedy prowadził. Napastnicy rzucili się na niego, bo stanął w obronie innych pasażerów. Dziś za to prezydent wyraził mu swój szacunek. 

Po pobiciu pan Tadeusz trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami, a poznańscy policjanci zapowiedzieli, że znalezienie sprawców jego pobicia to dla nich priorytet. Po 24 godzinach zatrzymali jednego ze sprawców, 1 listopada został ujęty drugi. Nie umieli wytłumaczyć, dlaczego napadli na kierowcę.

Już 1 listopada dziękując policjantom za szybką reakcję Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, zapowiedział, że gdy tylko zdrowie pana Tadeusza i pandemia pozwolą, prezydent Jaśkowiak spotka się z nim osobiście, by wyrazić mu swój szacunek. I dziś udało się zorganizować to spotkanie.

„W październiku poprzedniego roku Pan Tadeusz, kierowca MPK został brutalnie pobity na Naramowicach, ponieważ stanął w obronie jednego z pasażerów. Dziś miałem okazję się z nim spotkać i osobiście podziękować mu za jego bohaterską postawę” – napisał prezydent na swoim profilu na Facebooku. Wpis opatrzył zdjęciami z panem Tadeuszem na kawie w saloniku prezydenta.

Podziel się: