Andrzej Duda fot. UMP

Prezydent Andrzej Duda:”Wybory to nasz obowiązek”

Obrona 500 plus i obecnego wieku emerytalnego Polaków – to obiecał Andrzej Duda w swoim oświadczeniu, jeśli będzie piastował urząd prezydenta. Dodał też, że udział w wyborach to nasz obowiązek.

Andrzej Duda podpisał dziś deklarację “Obronimy Polskę plus” i przy tej okazji wygłosił swoje oświadczenie. Jak informuje Wirtualna Polska, przy okazji obrony 500 plus i wieku emerytalnego prezydent wyjaśnił, że nie może być tak, by zwykły obywatel ponosił koszty kryzysu, jaki na pewno nas dotknie z powodu koronawirusa. Podkreślił też, jak ważna jest w trudnych czasach dobra współpraca z rządem i ukierunkowanie na jeden cel – a on jest gwarantem właśnie takiej współpracy.

Każdy Polak powinien zdaniem prezydenta wziąć udział w wyborach, ponieważ to nasz obowiązek, święto demokracji, ale też droga do skutecznego działania państwa. “Ci, którzy mówią, że wybory są groźne dla Polaków, powinni zrozumieć, jak groźny jest brak wyborów, bo jego konsekwencją będzie paraliż państwa” – podsumował prezydent.

Beata Szydło dodała do wypowiedzi prezydenta uwagę, że dbałości o programy socjalne z pewnością nie zagwarantują wyborcom takie partie jak PO, PSL czy Lewica, bo oni do takich projektów “nie są przywiązani”. Dlatego każdy wyborca powinien się nad swoim wyborem dobrze zastanowić. Wybory w maju będą więc wyborem między “Polską plus i Polską minus”.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze