Prezes Poczty Polskiej zdymisjonowany. Nowym prezesem został… wiceszef MON

Przemysław Sypniewski, dotychczasowy szef Poczty Polskiej, został wczoraj zdymisjonowany. Jego miejsce zajął Tomasz Zdzikot, wiceminister obrony narodowej, który został też członkiem rady nadzorczej firmy.

jak informuje Onet.pl, Tomasz Zdzikot do tej pory był wiceministrem obrony narodowej, a w latach 2017-2018 wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji. W obu przypadkach jako zastępca Mariusza Błaszczaka. Z wykształcenia jest prawnikiem.

Jego nieoczekiwana nominacja ma związek – jak spekulują komentatorzy – z autopoprawką do projektu ustawy ws. głosowania korespondencyjnego, którą złożyło w sejmie Prawo i Sprawiedliwość, a zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. mają zostać przeprowadzone wyłącznie drogą korespondencyjną, dzięki usługom Poczty Polskiej.

Przeciwko tej formule protestowali związkowcy Poczty Polskiej twierdząc, że to nieuzasadnione narażanie życia pracowników i nie do wykonania w tak krótkim czasie. Poczta Polska co prawda zatrudnia w całym kraju ponad 30 tys. listonoszy i kurierów, ale co najmniej połowa z nich przebywa na zwolnieniach, kwarantannie i opiece nad dziećmi. Pozostali nie są w stanie wykonać tego zadania w czasie i na warunkach przewidzianych w autopoprawce.

el

Dodaj komentarz

avatar