Poznańskie remonty są słynne. Doczekały się nawet piosenki

Stary Rynek remont fot. S. Wąchała

Remonty w całym mieście wywierają, jak się okazuje, przemożny wpływ na wszystkie sfery życia. Także na artystów. Miasto właśnie się doczekało piosenki „Wiosna w remoncie”. Ale bez puenty – bo ona także jest w remoncie…

„W Poznaniu wiosna jest w remoncie” – tak zaczyna się utwór Grzegorza Kopali i Rafała Piechoty, których zainspirowały słynne, jak się okazuje, poznańskie remonty w centrum. Warto dodać, że to kolejna w cyklu „Piosenek w tonacji Poznańskiej” – wcześniej powstało „Miasto szampana”, do którego inspiracją były… poznańskie korki.

Tym razem „duet twórców Grzegorz Kopala – muzyka i śpiew, oraz Rafał Piechota – autor tekstu, prezentują poznaniakom przebojowy utwór, który z przymrużeniem oka opowiada o wszechobecnych miejskich remontach” – jak informują sami twórcy.

A kim oni są? Grzegorz Kopala to multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny, a także jeden z wokalistów słynnego i pierwszego polskiego boysbandu JUST 5. Wcześniej współtworzył między innymi zespół Amadeo, grał w Żuki Rock and Roll Band.

Rafał Piechota to autor i aktor kabaretu Afera, założyciel pastiszowego zespołu The Afers oraz Kabaretu Kulturalnego Rafałszerze Bemoli, twórca Uzdrowiska Piosenka-Zdrój, scenarzysta programów telewizyjnych, autor radiowych audycji rozrywkowych i pomysłodawca cyklu „Piosenek w tonacji poznańskiej”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: