Poznański poseł spowodował wypadek. Ranna została rowerzystka

Adam Szłapka fot. K. Adamska

Adam Szłapka, szef Nowoczesnej i poseł z Poznania, potrącił 16-letnią rowerzystkę – i zapowiedział, że gdy wniosek o uchylenie immunitetu trafi do Sejmu, zrzeknie się go. Wtedy usłyszy zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa.

Do wypadku doszło 24 kwietnia w Warszawie na Saskiej Kępie, na przejeździe rowerowym. Potrącona rowerzystka, 16-latka, doznała złamania kości nosa i urazu głowy, przewieziono ją do szpitala. Jak przekazała telewizji “TVP.info” prokuratura z Warszawy-Pragi, z ustaleń śledczych wynika, że do wypadku doprowadził poseł, ponieważ nie zachował odpowiedniej ostrożności.

Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale by mogła to zrobić, najpierw musi się zwrócić do Sejmu o uchylenie posłowi immunitetu. Poseł Szłapka powiedział “TVP.info”, że jeśli wniosek o uchylenie immunitetu wpłynie do Sejmu, to zrzeknie się go i odpowie za spowodowanie wypadku. Powiedział też, że jest w stałym kontakcie z poszkodowaną i jej rodziną.

Jak podał serwis “TVP.info”, Adam Szłapka miał początkowo nie przyznać się do tego, że jest posłem, tylko powiedzieć, że pracuje w Sejmie. Dopiero gdy policja poprosiła go o doprecyzowanie, czym konkretnie się zajmuje w Sejmie, powiedział, że jest posłem.

Podziel się: