piątek, 29 marca, 2024

Poznań: Zwycięzcy maratonu są z Etiopii i Kenii. Padły dwa rekordy trasy (ZDJĘCIA)

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Etiopczyk Bazu Worku Hayla z czasem 02:11:26, wśród kobiet zwyciężyła Kenijka Caroline Cheptanui Kilel z wynikiem 02:27:00. A to oznacza, że padły dwa rekordy trasy.

Do udziału w poznańskim maratonie w tym roku zgłosiło się ponad 3500 zawodników, a kilka dni przed startem Łukasz Madziołko, dyrektor imprezy, przyznał, że ma nadzieję na pobicie rekordu trasy.

Nadzieje dyrektora się spełniły: zwycięzca tegorocznego maratonu, Etiopczyk Bazu Worku Hayla, dobiegł do mety w czasie 02:11:26. Rekord trasy padł także wśród pań: Kenijka Caroline Cheptanui Kilel dobiegła do mety z czasem 02:27:00.

Drugie miejsce po dramatycznym wyścigu na ostatnich metrach maratonu, zajął Marokańczyk Mohamed El Talhaoui, a trzecie Etiopczyk Getahum Adamu. Najlepszy Polak zajął dopiero 7 miejsce i był nim Krzysztof Gosiewski.

Afrykańscy biegacze prowadzili praktycznie od początku biegu, nie dając większych szans konkurencji, choć wśród ośmiu zawodników w czołówce następowały przetasowania, a walka o pierwsze miejsce toczyła się praktycznie do ostatniej chwili. Bazu Worku Hayla zdecydowanym liderem został dopiero na ostatnim kilometrze trasy. Wśród pań bezkonkurencyjna praktycznie przez cały bieg była Caroline Cheptanui Kilel.

Przypomnijmy, że zwycięzca otrzyma 20 tysięcy złotych, a ponieważ poprawił rekord trasy – to dodatkowo dostanie jeszcze 10 tysięcy.

Strona głównaSportPoznań: Zwycięzcy maratonu są z Etiopii i Kenii. Padły dwa rekordy trasy...