Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Jurackiej w stronę ronda Rataje

rondo Rataje, Krzywoustego fot. PIM
Od nocy z 2 na 3 sierpnia kierowcy nie będą mogli skręcić w prawo z Jurackiej w Krzywoustego. Powodem jest trwająca przebudowa ulicy Bolesława Krzywoustego na odcinku od ronda Rataje do Królowej Jadwigi.

Dostępny pozostanie natomiast zjazd ulicą Juracką od strony mostu Królowej Jadwigi na osiedle Piastowskie. Kierowcy będą mogli wyjechać z osiedla w stronę centrum korzystając z pasa do skrętu w lewo. Ponadto przystanek dla autobusów jadących w kierunku ronda zostanie przesunięty na zachód, bliżej mostu Królowej Jadwigi.

Przebudowa skrzyżowania ulic Jurackiej i Krzywoustego wchodzi w zakres inwestycji polegającej na modernizacji układu komunikacyjnego ronda Rataje. Odcinek pomiędzy rondem a mostem Królowej Jadwigi jest już ostatnim przewidzianym do przebudowy. Prace na ul. Jana Pawła II zakończyły się wiosną tego roku, a na ul. Zamenhofa dobiegają końca, dzięki czemu od 2 sierpnia po torowisku w relacji północ-południe kursują tramwaje.

Teraz, na czas prac na tym odcinku Krzywoustego, zostało wyłączone torowisko pomiędzy rondem a przystankiem AWF. Usprawnieniem dla komunikacji miejskiej jest tymczasowy buspas, który w nocy z 1 na 2 sierpnia został wyznaczony pomiędzy skrzyżowaniem ulic Królowej Jadwigi/Droga Dębińska/Strzelecka a skrzyżowaniem ulic Królowej Jadwigi/Juracka/Serafitek. W obu kierunkach to zewnętrzne pasy ruchu.

PIM

Podziel się: