Poznań: Zmiany na Drużbackiej, Klonowica i Sczanieckiej. Przez SPP

SPP Łazarz fot. ZDM
18 i 19 listopada ruszą prace na kolejnych trzech łazarskich ulicach: Drużbackiej, Klonowica i Sczanieckiej. Kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów, żeby nie zostały odholowane.

Na wszystkich trzech ulicach zostanie wymienione zostanie oznakowanie pionowe i poziome, wyznaczone zostaną też miejsca postojowe.

Na ul. Drużbackiej zachowany będzie jeden kierunek ruchu od strony ul. Wyspiańskiego do ul. Limanowskiego. Zmieni się natomiast sposób parkowania. Po wschodniej stronie, czyli od ul. Matejki, wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe. Po stronie zachodniej parkowanie będzie odbywać się ukośnie, jak dotychczas. Istniejący kontraruch rowerowy zostanie uzupełniony o śluzę kanalizującą przy skrzyżowaniu ul. Drużbackiej z ul. Limanowskiego. Na początku i na końcu ul. Drużbackiej pojawi się po jednym miejscu postojowym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiany na ul. Klonowica również obejmą modyfikację sposobu parkowania. Wyznaczone będą równoległe miejsca postojowe na jezdni po wschodniej stronie ulicy. Chodnik po stronie zachodniej zostanie uwolniony od parkujących na nim samochodów, co poprawi bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszych. Jeden kierunek ruchu od ul. Wyspiańskiego do ul. Limanowskiego pozostanie bez zmian.

Kierunki ruchu na ul. Sczanieckiej także zostaną „po staremu”. Ulica będzie więc jednokierunkowa od ul. Głogowskiej do ul. Bogusławskiego i dwukierunkowa pomiędzy ul. Bogusławskiego i Jarochowskiego. Na całym odcinku jednokierunkowym parkowanie będzie możliwe na miejscach ukośnych po północnej stronie i równoległych po południowej. Wzdłuż odcinka dwukierunkowego przewidziano parkowanie równoległe po obu stronach jezdni. Wyłączony z parkowania zostanie fragment nieczynnego torowiska tramwajowego, rozdzielający pasy ruchu. W pobliżu skrzyżowania ul. Sczanieckiej i Kasprzaka pojawią się dwie ukośne „koperty” dla osób z niepełnosprawnościami.

Prace na ulicach Drużbackiej i Klonowica rozpoczną się w czwartek, 18 listopada, a na ul. Sczanieckiej dzień później. Na pierwszych dwóch powinny potrwać jeden dzień, a na ul. Sczanieckiej dwa dni – jednak wszystko zależy od pogody. Padający deszcz i mokra nawierzchnia uniemożliwiają wykonywanie oznakowania poziomego.

Podczas prac na wszystkich trzech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem robót. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

ZDM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: