Mariusz Wiśniewski fot. L. Łada

Pierwszy zastępca prezydenta Poznania i jednocześnie szef miejskich struktur Platformy Obywatelskiej napisał list do członków partii, informując, że nie będzie ponownie ubiegał się o szefowanie PO w Poznaniu.

Jak podaje telewizja WTK, Mariusz Wiśniewski informuje w liście, że musi się skupić na zarządzaniu miastem, ponieważ Polski Ład bardzo ograniczy dochody samorządów. To z kolei przełoży się na konieczność rezygnacji z wielu inwestycji i zadań, a wykonanie innych będzie wymagało znacznie więcej pracy przy szukaniu nowych możliwości.

Zastępca prezydenta przypomniał, że odpowiada za największe i najważniejsze zadania budżetowe: inwestycje, w tym tramwaj na Naramowice, oświatę i bezpieczeństwo. A to oznacza, że to właśnie on będzie miał najwięcej pracy przy szukaniu dodatkowych pieniędzy dla miasta. „Jestem przede wszystkim samorządowcem” – wyjaśnia w liście. – „Działalność publiczną i polityczną rozpocząłem od pracy na rzecz społeczności lokalnej, którą cenię po dziś dzień”.

Zastępca prezydenta podziękował za współpracę prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi i posłowi Rafałowi Grupińskiemu – obaj są liderami różnych frakcji w poznańskiej PO i nie przepadają za sobą – a także wszystkim innymi działaczom, z którymi współpracował.

Kto zastąpi Mariusza Wiśniewskiego? Ogólna opinia jest taka, że powinien to być człowiek środka, potrafiący skłonić do współpracy wszystkie frakcje, tak jak Wiśniewski. Mówi się o Grzegorzu Jurze, miejskim radnym, jako jednym z kandydatów.

Źródło: WTK