Poznań: Zła wiadomość dla kierowców! Rośnie strefa płatnego parkowania

strefa płatnego parkowania, Śródka, Zagórze, Ostrów Tumski fot. ZDM

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, trwa wymiana oznakowania w związku z zapowiadanym poszerzeniem strefy płatnego parkowania o Śródkę, Ostrów Tumski i Zagórze. Będzie obowiązywać już od listopada.

Na śródeckich ulicach trwa montaż znaków drogowych wprowadzających odpłatne parkowanie, ale informacja o cenach jest na razie zaklejona. Wkrótce pojawią się tam również urządzenia bezpieczeństwa ruchu i parkomaty.
„Wszędzie tam gdzie nie ma oznakowania poziomego, wskazującego sposób parkowania lub gdzie zmieni się organizacja ruchu, wykonane będą również konieczne prace malarskie” – informuje ZDM. – „Wykonywanie oznakowania poziomego będzie się wiązało z koniecznością przeparkowania samochodów”.

Będą o tym informować kierowców z odpowiednim wyprzedzeniem znaki drogowe oraz informacje zamieszczane na stronie internetowej ZDM.

Przypomnijmy, że strefa płatnego parkowania obejmie obszar między ulicami Podwale i Wyszyńskiego do mostu Mieszka I, następnie rzeką Cybiną, kanałem Cybiny w kierunku południowym aż do połączenia z Wartą, a od zachodu korytem Warty. Uruchomienie płatności za postój planowane jest na 2 listopada.

Kierowcy zapłacą za pierwszą godzinę postoju 3,50 zł. Strefa będzie działała od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. Zameldowani mieszkańcy ulic objętych strefą będą mogli kupić identyfikator parkingowy po preferencyjnej cenie.

Podziel się: