Poznań: Zaczyna się remont Grunwaldzkiej

Grunwaldzka fot. ZDM
2 sierpnia rozpoczną się prace remontowe nawierzchni ulicy Grunwaldzkiej. remont zostanie podzielony na dwa etapy, by zminimalizować utrudnienia, ale kierowcy i tak mogą się spodziewać utrudnień w ruchu.

Remont nawierzchni dotyczy odcinka ulicy grunwaldzkiej pomiędzy okolicami skrzyżowana z ul. Promienistą a rondem Jana Nowaka – Jeziorańskiego. W trakcie prac zerwana zostanie stara i już zniszczona nawierzchnia jezdni, a w jej miejsce ułożona nowa.

Remont, by jak najbardziej zminimalizować utrudnienia, został podzielony na dwa etapy. Jak zapowiada Miejski Inżynier Ruchu pierwszy zakłada wygrodzenie wewnętrznego pasa jezdni, natomiast drugi etap zewnętrznego na całym odcinku prowadzonych prac. Możliwe będą czasowe ograniczenia w dojeździe do posesji.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone będą pomiędzy ul. Słoneczną a rondem Jana Nowaka – Jeziorańskiego. W trakcie pierwszego etapu prac nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej w kierunku ul. Ostroroga oraz z ul. Grunwaldzkiej w Promienistą. Drugi etap zakłada zamknięcie wjazdu i wyjazdu z ul. Promienistej. Prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h.

Prace mają potrwać do 13 sierpnia (uzależnione będą między innymi od warunków pogodowych). Po ich zakończeniu kierowcy zyskają o wiele lepsze warunki do przemieszczania się kolejną poznańską ulicą.

ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: