Wybuch kamienica Dębiec fot. UMP

Poznań: Wybuch jednej z kamienic na Dębcu. Rozpoczyna się proces

Półtora roku od wybuchy kamienicy na Dębcu rozpoczyna się jeden z głośniejszych procesów w Poznaniu i Polsce. Tomasz J. jest oskarżony m.in. o zabójstwo żony i czterech innych osób.

To nie koniec zarzutów pod adresem oskarżonego. Według prokuratury miał on również próbować zabić 34 osoby; znieważyć zwłoki swojej żony oraz doprowadzić do wypadku w którym ucierpiał jego syn.

Wszystko zaczęło się od zazdrości. Tomaszowi J. miało przeszkadzać, że jego żona często widuje się z jednym z kolegów. Z tego powodu miał ją zabić. Następnie, żeby zatrzeć ślady uszkodził instalację gazową w kamienicy na Dębcu i doprowadził do wybuchu. Nie przeżyły cztery osoby, a wiele innych zostało rannych (w tym sam Tomasz J.).

Sprawa od początku budzi ogromne zainteresowanie. Z tego powodu proces ma odbyć się na największej sali, jaką dysponuje sąd. Rozprawa jest jawna, ale żeby móc w niej uczestniczyć trzeba było wyrobić sobie specjalną kartę, ze względu na brak wystarczającej ilości miejsc.

Media i osoby poszkodowane w tej sprawie będą siedziały na dole sali, a publiczność zasiądzie na balkonie. Tomasz J. podczas procesu będzie umieszczony w specjalnej szklanej klatce.

Podczas dzisiejszej rozprawy oskarżony ma zostać przesłuchany. Odczytane zostaną też zeznania jego zmarłej żony, która wcześniej chciała się z nim rozwieść. Przesłuchany ma zostać tylko jeden świadek – siostra żony oskarżonego, która obecnie wychowuje jego syna.

 

Dodaj komentarz

avatar