wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW

Poznań: Wojewoda wielkopolski – ministrem edukacji?

Poznański oddział TVP podał informację, że Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, ma zastąpić na stanowisku Dariusza Piontkowskiego, obecnego ministra edukacji. To ma być kolejna zmiana w składzie rządu Mateusza Morawieckiego, po resorcie zdrowia i spraw zagranicznych.

Przypomnijmy, że Łukasz Mikołajczyk jest wojewodą wielkopolskim od listopada 2019 roku – zastąpił Zbigniewa Hoffmana, który wystartował w wyborach do Sejmu z Konina i zdobył mandat. Łukasz Mikołajczyk jako wojewoda jest dobrze oceniany, ma opinię profesjonalisty. Pozytywne oceny dostaje nawet u swoich przeciwników politycznych, z którymi umie sobie ułożyć współpracę – w Wielkopolsce dominują zwolennicy Koalicji Obywatelskiej. Wielokrotnie pochlebnie o jego umiejętnościach wypowiadał się Jacek Jaśkowiak, który stale współpracuje z wojewodą choćby przy okazji walki z koronawirusem.

Czyżby te umiejętności zostały dostrzeżone także w Warszawie?

Na razie nie ma oficjalnego ani potwierdzenia – ani zaprzeczenia informacji TVP, jednak zmiany w rządzie już trwają. Mamy nowego ministra zdrowia i ministra spraw zagranicznych, dlaczego więc nie edukacja. Co prawda początek nowego roku szkolnego to może nie jest najlepszy czas na zmiany w resorcie, ale zmiana na stanowisku ministra zdrowia w czasie pandemii pokazała, że to nie jest najważniejszy argument.

el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze