Hetmańska, Dmowskiego

Poznań: Wkrótce ruszy przebudowa skrzyżowania Hetmańskiej i Dmowskiego

Poszerzenie azylu dla pieszych, likwidacja lewoskrętu z ul. Hetmańskiej w Dmowskiego oraz przebudowa wysp. Na jednym z najważniejszych skrzyżowań na Łazarzu będzie bezpieczniej. W połowie lipca rozpocznie się przebudowa

Celem zmian jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci uczęszczających do pobliskich szkół. Obecnie, dzięki wyłączeniu z użytkowania lewoskrętu z południowej jezdni ul. Hetmańskiej w ul. Dmowskiego, przechodnie mają do dyspozycji więcej przestrzeni pomiędzy jezdnią a torowiskiem tramwajowym.

Wygrodzenie lewoskrętu było jednak rozwiązaniem doraźnym – teraz zostanie on zlikwidowany na stałe, pas ruchu zastąpi poszerzona wyspa dla pieszych, a nieutwardzony teren będzie obsiany trawą. Po obu stronach torowiska ułożony zostanie nowy chodnik z płyt betonowych, zmieni się również geometria wlotów ul. Hetmańskiej. W zakres robót wchodzi także wydłużenie w kierunku skrzyżowania wysp dzielących na obu wlotach ul. Dmowskiego.

Umowa z wykonawcą przebudowy jest już podpisana. Prace budowlane rozpoczną się po przygotowaniu i wdrożeniu projektu tymczasowej organizacji ruchu, co powinno nastąpić w połowie lipca br. Roboty potrwają 60 dni i będą kosztować ponad 440 tysięcy złotych.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze