Kaponiera fot. MPK

Poznań: Windy na Kaponierze zostaną przeprogramowane

Dzięki temu urządzenia po zakończonym kursie będą wracały automatycznie na górny poziom, co – jak ma nadzieję MPK – utrudni ich zanieczyszczanie, a jednocześnie pozwoli na korzystanie z nich przez pasażerów.

MPK wycofało się z wyłączenia wind na przystankach miejskiej komunikacji, bo utrudniłoby to dostęp do wielu z nich nie tylko osobom z niepełnosprawnościami, ale też – na przykład – matkom z wózkami dziecięcymi. Jednak by jazda w indami była bezpieczna w czasie pandemii koronawirusa – trzeba było wdrożyć dodatkowe środki bezpieczeństwa. Problemem wind na przystankach jest to, że często są zanieczyszczane i wtedy trzeba je wyłączać z użytkowania i odkażać. Ta procedura w czasie pandemii trwa dłużej i winda jest wtedy niedostępna dla pasażerów.

Dlatego MPK Poznań podjęło działania mające na celu jak najszybsze ograniczenie występowania problemu zanieczyszczania dźwigów i unieruchamiania ich z powodu konieczności nieplanowanego odkażania: Windy są przeprogramowywane w taki sposób, aby po zakończonym kursie wracały automatycznie na górny poziom.

W ten sposób działają już dźwigi znajdujące się od zachodniej strony ronda Kaponiera oraz na ul. Roosevelta. Sukcesywnie, do końca tygodnia, to rozwiązanie będzie wprowadzane w kolejnych urządzeniach w obrębie ronda Kaponiera (z wyłączeniem wind obsługujących parking podziemny).

Przypominamy, że oprócz wspomnianych wind na Kaponierze, obecnie czynne są również urządzenia na przystankach Piaśnicka Rynek i Piaśnicka Kurlandzka. Po uruchomieniu wind na Kaponierze, tymczasowo nadal wyłączone z użytkowania pozostaną dźwigi na przystankach Dworzec Zachodni, PST Most Teatralny oraz przy ul. Chartowo na wlocie tunelu. W tych lokalizacjach znajdują się jednak drogi alternatywne (podjazd, schody ruchome) umożliwiające korzystanie z przystanków.

MPK, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze