Poznań: Wiemy jak będzie wyglądała nowa siedziba Estrady Poznańskiej

Podziel się!

Pracownia AMC – Andrzej M. Chołdzyński wygrała konkurs na projekt przebudowy siedziby Estrady Poznańskiej przy ul. Masztalarskiej 8. Na dachu budynku ma powstać kino letnie!

– Bardzo pomocna przy projektowaniu była wizja lokalna. Duży nacisk został położony na funkcjonalność wszystkich scen i miejsc. W gratisie dodaliśmy jeszcze jedną salę uznając, że dotychczasowa nie spełnia warunków widoczności i akustyki. Postanowiliśmy więc dodać drugą, pod salą główną. Zyskało to aprobatę u jury – opowiada Jacek Hawrylak, przedstawiciel zwycięskiej pracowni.

– Dolna sala będzie mogła pomieścić około 300 osób. Z kolei górna sala jest wielofunkcyjna. Maksymalnie wejdzie tam 200 osób. Na górze zaprojektowaliśmy taras i kino letnie. Zauważyliśmy bowiem, że kino jest ważnym elementem Estrady. Wbrew pozorom nie będzie trzeba dużo zmieniać. Opracowaliśmy technologię wykonania tej dolnej sali, więc wystarczy wybudować kilka ścian i podnieść strop – dodaje Hawrylak.

– Poznań inwestuje w kulturę. Cieszę się kolejne miejsce w naszym mieście wypięknieje, a szczególnie, że stanie się to z gmachem miejskiej instytucji kulturalnej. Chcemy, żeby był on kolejną wizytówką naszego miasta. Po rewitalizacji będzie więcej przestrzeni i więcej miejsca dla mieszkańców. Realnie patrząc na tę inwestycję powinna się ona zakończyć za trzy lata – dodał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

– W centrum Poznania taka przestrzeń, scena, sale warsztatowe i dziedziniec są bardzo potrzebne. Mamy tak szeroki program i współpracujemy z tyloma instytucjami, że będzie to bardzo dobra inwestycja – zapewnia Małgorzata Kempa, dyrektor Estrady Poznańskiej.

Autor: UMP op. AS


Podziel się!

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
madera
Gość
madera

Ale jaka lokalizacja Estrady Poznańskiej ,zero na ten temat w tej informacji …

redakcja
Gość
redakcja

Lokalizacja pozostaje bez zmian – ul. Masztalarska 8. Dodaliśmy informację do artykułu. Dziękuemy za zwrócenie uwagi!