Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 19 kwietnia, 2024

Poznań: Wesprzyjmy budowę pomnika Bohdana Smolenia

Wszyscy chętni będą mieli ku temu okazję już 30 listopada 2019 r. w Scenie Wspólnej. Tego dnia bowiem odbędzie się tam koncert charytatywny na rzecz budowy pomnika Bohdana Smolenia w Poznaniu pod hasłem “Smoleń wiecznie żywy”.

Koncert złożony będzie z dwóch części. Część pierwsza o godzinie 16:00, to przegląd piosenek z repertuaru Bohdana Smolenia oraz inspirowanych nimi skeczy, które zaprezentują: Grupa OnOnOn, Joanna Pilarska, Mateusz Marek „Matełko”, Kwiatkowski i Bank, Ścibor Szpak, kabaret A JAK!, kabaret Svenson Band, Szymon Łątkowski

Część druga o godzinie 20:00 to spektakl pt. “Cyrk przyjechał”, czyli komedia muzyczna z lekką nutką dekadencji, z udziałem Kolombiny, Arlekina, Klauna, Charliego Chaplina, zespołu tanecznego „Nogi Roztańczone”, Garderobianego i Pianisty. Rozmowy w aktorskiej garderobie to kwintesencja rzeczywistości, w której żyjemy. Jej paradoksów i absurdów. Wszystko przeplatane muzyką i wpadającymi w ucho piosenkami. Seks, polityka i śmierć. „Ręka, noga, mózg na ścianie”. W rolach głównych występują Marcin Samolczyk, Klub Szyderców BIS – Dominika Dobrosielska, Krzysztof Dziuba, Przemysław Mazurek; Piotr Wiza oraz Overdue Girls. Scenariusz i reżyseria Krzysztof Deszczyński.

Gościem specjalnym koncertu będzie Rudi Schuberth. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę pomnika Bohdana Smolenia w Poznaniu.

Scena Wspólna mieści się przy ul. Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą. Karnet na całość w cenie 90 zł można zamawiać w biurze organizatora [email protected], bilety są dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej w Arkadii przy placu Wolności oraz na bilety24.pl.

Bohdana Smolenia pamiętamy głównie z występów u boku Zenona Laskowika w słynnym poznańskim kabarecie Tey. “Pelagia”, “Maluch”, “Ja wyjść z kryzysu” to tylko przykłady skeczy, z których śmiała się cała Polska. Lata 70. i 80. to okres największej popularności satyryka.

Przez ostatnie lata Bohdan Smoleń mieszkał w Baranówku pod Mosiną, gdzie działała też jego “Fundacja Stworzenia Pana Smolenia” zajmująca się hipoterapią dla dzieci. Od dłuższego czasu miał poważne problemy ze zdrowiem. Zmarł w czwartek nad ranem w poznańskim szpitalu. Miał 69 lat. Jest pochowany w Przeźmierowie.

Stowarzyszenie ZGK, UMP, el

Strona głównaPoznańPoznań: Wesprzyjmy budowę pomnika Bohdana Smolenia